Süper kahraman filmleri - DC Evreni

Keyif alacağınız DC filmlerini sizin için listeledik.

Watchmen ( Watchmen )
imdb logo7.6rotten logo65metacritic logo56tmdb logo73

1) Watchmen

85 yılında, Amerika ve Sovyetler Birliği’nin nükleer savaşın eşiğinde olduğu sıralarda New York’ta geçen hikayede, süper kahramanlar kostüm ve maskeleriyle günlük hayatın bir parçası olarak halkın arasında yaşamaktadırlar. Kendilerine atfedilen “süper-kahraman” tanımının aksine, ironik olarak süper güçleri olmayan bu kahramanlar, kanunlara bağlı olmadan kendi çabalarıyla adaleti sağlamaya çalışmaktadırlar.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Batman Begins ( Batman Başlıyor )
imdb logo8.2rotten logo84metacritic logo70tmdb logo77

2) Batman 5: Batman Başlıyor

Christopher Nolan’dan gelen bir Batman üçlemesinin ilk filmidir. Ailesi öldürülen playboy Bruce Wayne, Henri Ducard ve Ra’s Al Ghul’ın yol göstericiliğinde Asya’ya taşınır. Gotham adeta şeytanlarla, kötü hesapların peşinde olan adamlarla kuşatılmış bir yerdir. Suç olayları bitmek bilmez. Bruce Wayne’in amacı bu şehre adaleti getirerek insanların ruhundaki korkuları ortadan kaldırmak ve onları huzurlu kılmaktır.Yol göstericisi Ra’s Al Ghul her ne kadar ona çok şey öğreten insan olsa da bir başka açıdan yoluna engel de teşkil etmektedir.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
The Dark Knight ( Kara Şövalye )
imdb logo9rotten logo94metacritic logo84tmdb logo85

3) Batman 6: Kara Şövalye

Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalabilir ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçecektir. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokakları’nda bu işi kotarmış olsalar da ansızın ortaya çıkan Joker, işleri fena halde bozar. Onun dehası ile baş etmek kolay olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir. Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya başlar...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
The Dark Knight Rises ( Kara Şövalye Yükseliyor )
imdb logo8.4rotten logo87metacritic logo78tmdb logo78

4) Batman 7: Kara Şövalye Yükseliyor

Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin sonuncusudur. Terörist lider Bane'in yaptığı gizli planları durdurmaya ne Bruce Wayne'nin ne de Batman'in gücü yeter. Kedikadın Selina Kyle'ı da kendi safına çeken Bane, Gotham kentini ve halkını ciddi bir tehditle karşı karşıya bırakacaktır. Ne yerel kuvvetler, ne kahraman Jim Gordon ne de ordu olacakların önüne geçemez. Batman ilk kez kendisinden daha güçlü bir rakibe karşı mücadele verecektir.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Joker ( Joker )
imdb logo8.4rotten logo68metacritic logo59tmdb logo82

5) Joker

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide topluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTv;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Suicide Squad ( Suicide Squad: Gerçek Kötüler )
imdb logo5.9rotten logo26metacritic logo40tmdb logo59

6) İntihar Timi: Gerçek Kötüler

Amanda Waller'ın önderlik ettiği gizli istihbarat servisi ARGUS, mücadele ettiği gizemli bir örgütlenmeyi yenebilmenin tek yolunun hapiste tuttukları tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmaktan geçtiğine karar vererek İntihar Timi'ni oluşturur. Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarırlarsa hapis süreleri azaltılacaktır. Ancak Harley Quinn , Deadshot, Killer Croc ve arkadaşlarının görevi adeta imkansız bir görevdir, çünkü tahmin edemeyecekleri kadar güçlü bir düşmanla karşı karşıya geleceklerdir.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Man of Steel ( Çelik Adam )
imdb logo7rotten logo56metacritic logo55tmdb logo66

7) Çelik Adam

Süper kahramanlar arasında en çok tanınan ve en çok saygı gören Superman'dir. Clark Kent / Kal-El hayal edilemeyecek güçlere sahip olduğu için kendisini yabancılaşmış hisseden yirmili yaşlarında bir gazetecidir. Clark kısa süre içinde süper yeteneklere sahip olmanın çok zor kararlar almak anlamına geldiğini fark eder. Dünya saldırıya uğrar. Clark sadece dünyanın son umut ışığı olmak için değil aynı zamanda sevdiklerini korumak için de Superman olmuş olmalı...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Wonder Woman ( Wonder Woman )
imdb logo7.4rotten logo93metacritic logo76tmdb logo73

8) Wonder Woman

Savaşçı Amazon kadınlarının diyarı Themiscyra’da doğan, hiç erkek görmeden büyüyen ve yenilmez bir savaşçı olmak için eğitim gören Amazon prensesi Diana’nın, nam-ı diğer Wonder Woman’ın (Gal Gadot), bir gün bir İngiliz ajanı olan Steve Trevor’ın (Chris Pine) bir kaza geçirmesi sonrası dış dünya ile ilk ve en büyük çatışması başlamış olur. Diana evini terk ederek kıyılarına kadar gelen bu tehdidi engellemek için yola çıkar.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Batman v Superman: Dawn of Justice ( Batman ve Superman: Adaletin Şafağı )
imdb logo6.4rotten logo28metacritic logo44tmdb logo59

9) Batman ve Superman: Adaletin Şafağı

Beraberinde getirdiği umut ile dünyada tanrılaşan Superman neden olduğu savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru oluşturmaya başlar. Dünya gerçekte ne tür bir kahramana ihitiyaç duyduğuna karar vermek için çabalarken, kontrolsüz hareketleri süren Süper Kahraman’ın insanlığın yanında mı karşısında mı olacağı merak edilirken Gotham Şehrinin koruyucusu Batman'e karşı giriştiği mücadele yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Justice League ( Justice League: Adalet Birliği )
imdb logo6.1rotten logo40metacritic logo45tmdb logo62

10) Justice League: Adalet Birliği

Adalet Birliği, çizgi serideki en önemli kahramanları bir araya getiriyor. Superman'in fedakarlıklarından ilham alan Batman'in insanlığa olan inancı toparlanmıştır. Yeni müttefiki Wonder Woman ile insanlığın kaderi için savaşmaya hazırlardır. Ancak karşılarına çıkan yeni tehditin büyüklüğü karşısında kendilerini süper güçlü bir takım toplamak için çok kısa bir süreleri kalmış bir halde bulurlar. Ancak bu süper kahraman ekibi dünyayı kurtarmak için yeterli olacak mıdır?


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
The Suicide Squad ( The Suicide Squad: İntihar Timi )
tmdb logo81

11) The Suicide Squad

The Suicide Squad: İntihar Timi, hapishaneden çıkabilmek için çabalayan kötü kahramanlara odaklanıyor. Hapishaneden çıkabilmek için bir görevi yerine getirmek zorunda olan kötü kahramanların, öncelikle Task Force X'e katılmaları gerekmektedir. Bu göreve Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin ve herkesin favori psikopatı Harley Quinn dahil edilir.