Sürpriz sonlu filmler - Plot Twist

''Yok artık! Hiç beklemiyordum'' dedirtecek. Sürükleyici, gizem filmleri sizi ters köşe edecek.

Fight Club ( Dövüş Kulübü )
imdb logo8.8rotten logo79metacritic logo66tmdb logo84

1) Dövüş Kulübü

Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır... Bir yeraltı faaliyeti olarak başlayan dövüş kulübü, Jack'e hayatında yepyeni kapılar açacaktır... Ve tabii, bu kapılardan ister istemez Marla geçecektir... Fakat... Tyler Durden kimdir?


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvAmazon PrimeMubi;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Shutter Island ( Zindan Adası )
imdb logo8.2rotten logo68metacritic logo63tmdb logo82

2) Zindan Adası

Filmde, Teddy ve Chuck isimli iki adli polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için gitmesi ve gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada çığırından çıkan işler davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

NetflixAmazon Prime;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
undefined ( undefined )

3) Memento

Leonard Shelby, pahalı takım elbiseler giyer, son model bir Jaguar kullanır; bunun yanında ucuz, tanınmamış motellerde konaklar ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Başarılı bir iş adamı görüntüsündedir... Ancak Leonard'ın tek işi intikam almaktır; karısının ırzına geçip öldüren adamın peşindedir. Polis tarafından dikkate alınmayan Leonard'ın tek mücadelesi, adalet arayışı uzerine kurulmuştur.


The Prestige ( Prestij )
imdb logo8.5rotten logo76metacritic logo66tmdb logo82

4) Prestij

Robert, eşi Julia ve Alfred hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerini sabote etmeye kalkışırlar. Alfred hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Se7en ( Yedi )
imdb logo8.6rotten logo81metacritic logo65tmdb logo83

5) Yedi

7 ölümcül günahı işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katil ve onun peşindeki iki polis dedektifin çabalarını konu alan bir gerilim başyapıtı. Gerek sürükleyici konusu gerekse oyuncuların performanslarıyla gişede büyük başarı yakalamıştı. En iyi kurgu dalında 1996'da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Sürpriz kötü adamı ve çarpıcı finali ile şimdiden bir klasik olarak yerini aldı.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
La piel que habito ( İçinde Yaşadığım Deri )
imdb logo7.6rotten logo81metacritic logo70tmdb logo75

6) İçinde Yaşadığım Deri

Bir araba kazasında yanarak ölmekten kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr. Robert Ledgard, on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışır ve bir deri üretir. Eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmesi ve küçük kızlarının da buna şahit olmasından sonra büyük depresyon geçiren aile iyice hassaslaşmıştır. Küçük kız büyüdüğünde de psikolojisini bozan bir olay yaşayacak, bu olayın üzerine Dr. Ledgard, yaptığı deneyleri büyüterek adeta Dr. Frankenstein haline gelecektir.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

;

Kirala - Satın Al

Apple Tv;
The Usual Suspects ( Olağan Şüpheliler )
imdb logo8.5rotten logo89metacritic logo77tmdb logo82

7) Olağan Şüpheliler

Polis San Pedro'da patlayan bir tekneyi araştırdığında 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan iki kişi, yanıklarla dolu vücuduyla korkmuş bir Macar terörist ve Verbal Kint adında bir tetikçidir. Polisteki sorgusunda Kint, 6 hafta öncesinden başlayarak olayları anlatır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiğinden, kaçırılan bir kamyondan ve bir suç lordundan...


Source Code ( Yaşam Şifresi )
imdb logo7.5rotten logo92metacritic logo74tmdb logo73

8) Source Code

İlk filmi 'Ay' (Moon) ile eleştirmenlerden tam not alan Duncan Jones, yeni filminde başka birinin bedeninde uyanan bir askerin merkezinde geçen bir gerilim-aksiyon hikayesi anlatıyor.Kendini Chicago banliyö trenini havaya uçaran adamı bulmak zorunda olduğu bir görevin içinde bulan bu askerin Chicago'yu büyük bir felaketten kurtarması için sadece 8 dakikası vardır...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTv;

Kirala - Satın Al

;
undefined ( undefined )

9) looper

Looper'da, zaman yolculuğu icat edilmiştir ancak yasadışıdır ve sadece karaborsada mevcuttur. Mafya birinden kurtulmak istediği zaman, o kişiyi 30 yıl öncesine gönderir. O zaman devreye Joe (Joseph Gordon-Levitt) gibi kiralık bir katil girer ve işi gerçekleştirir. Joe gittikçe zenginleşmektedir. Hayat güzeldir ta ki mafya Joe'nun gelecekteki halinin (Bruce Willis) geçmişe gönderilerek öldürülmesine karar verene kadar...


Oblivion ( Oblivion )
imdb logo7rotten logo53metacritic logo54tmdb logo66

10) Oblivion

Görkemli gelecekte, artık tanınmayacak halde olan Dünya'da, bir yandan insanoğlunu kurtarmaya çalışan bir adamın geçmişle hesaplaşması onu bir kurtuluş ve keşif yolculuğuna sürükler. Jack Harper (Cruise) Dünya üzerinde geriye kalan birkaç insansız hava aracı tamircisinden biridir. Scavlar olarak bilinen korkunç bir tehditle yıllarca süren savaşın ardından hayati kaynakları kurtarmak için yapılan büyük bir operasyonun parçası olan Jack'in görevi neredeyse bitmiştir. İnsanlığın kaderi Jack'in ellerindedir...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Netflix;

Kirala - Satın Al

Apple Tv;