Efsanevi Suç filmleri (Başrol ile beraber çözeceksiniz)

Zamanının en kaliteli suç filmlerini sizler için derledik. Başrollerin rolü büyük, kendinizi tehlikenin tam ortasında hissedeceksiniz.

Se7en ( Yedi )
imdb logo8.6rotten logo81metacritic logo65tmdb logo83

1) Yedi

7 ölümcül günahı işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katil ve onun peşindeki iki polis dedektifin çabalarını konu alan bir gerilim başyapıtı. Gerek sürükleyici konusu gerekse oyuncuların performanslarıyla gişede büyük başarı yakalamıştı. En iyi kurgu dalında 1996'da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Sürpriz kötü adamı ve çarpıcı finali ile şimdiden bir klasik olarak yerini aldı.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvNetflix;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Zodiac ( Zodiac )
imdb logo7.7rotten logo89metacritic logo78tmdb logo75

2) Zodiac

Zodiac, San Fransisco körfez bölgesini dehşete boğmuş ve onlarca yıl boyunca şifreleri ve mektuplarıyla dört ayrı yargı bölgesinin yetkilileriyle alay etmiş bir seri katilin gerçek hikâyesine dayanan bir gerilim filmi. Bir avcıyı avlamak dört adam için bir saplantı hâlini alır; bu öyle bir saplantıdır ki onları eski hâllerinin birer hayaletine dönüştürür, yaşamları katilin bıraktığı sonu gelmeyen ipuçlarıyla bir kurulup bir yıkılır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

NetflixBluTv;

Kirala - Satın Al

Google Play;
L.A. Confidential ( Los Angeles Sırları )
imdb logo8.2rotten logo99metacritic logo90tmdb logo78

3) Los Angeles Sırları

Yer altı dünyasının patronu Mickey Cohen'in hapse girmesiyle şehirdeki diğer suç örgütleri arasında liderlik savaşı başlar. Bir gece Cohen'in adamlarına baskın düzenlenir ve hepsi öldürülür. Öldürülenler arasında eski bir polis de vardır. Bu olayı araştırmak üzere üç polis görevlendirir. Görevlendirilen polisler karakter olarak birbirlerinden çok farklıdır ve araştırmaları onları güzel bir kadına kadar götürür.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTvAmazon PrimeMubi;

Kirala - Satın Al

Apple Tv;
The Departed ( Köstebek )
imdb logo8.5rotten logo90metacritic logo85tmdb logo82

4) Köstebek

Billy'e, Costello’nun çetesine sızma görevi verilir. Billy, Costello’nun güvenini kazanmaya çalışırken, gelen bir başka genç polis Colin eyalet polis teşkilatında basamakları hızla tırmanmaktadır. Üstlerinin bilmediği şey, Colin’in, Costello için çalıştığı ve suç patronunun polisin hep bir adım önünde olmasını sağladığıdır. Billy ve Colin, içine sızdıkları organizasyonda, yakalanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Netflix;

Kirala - Satın Al

Google Play;
The Usual Suspects ( Olağan Şüpheliler )
imdb logo8.5rotten logo89metacritic logo77tmdb logo82

5) Olağan Şüpheliler

Polis San Pedro'da patlayan bir tekneyi araştırdığında 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan iki kişi, yanıklarla dolu vücuduyla korkmuş bir Macar terörist ve Verbal Kint adında bir tetikçidir. Polisteki sorgusunda Kint, 6 hafta öncesinden başlayarak olayları anlatır. Beş suçlunun nasıl bir araya geldiğinden, kaçırılan bir kamyondan ve bir suç lordundan...


Reservoir Dogs ( Rezervuar Köpekleri )
imdb logo8.3rotten logo92metacritic logo79tmdb logo82

6) Rezervuar Köpekleri

Bir grup suçlu, bir mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muhbir olduğundan şüphelenirler. Soygundan hemen sonrasıyla başlayan film, olayın öncesine dönüp soygunun planlanması aşamasını anlatıyor. Ünlü karakter oyuncularından oluşan kadroyu da bu bölümde tanıyoruz.Bol aksiyon, kan ve şiddet içeren, klasikleşmiş bir Tarantino yapımı...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;
Shutter Island ( Zindan Adası )
imdb logo8.2rotten logo68metacritic logo63tmdb logo82

7) Zindan Adası

Filmde, Teddy ve Chuck isimli iki adli polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için gitmesi ve gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada çığırından çıkan işler davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

NetflixAmazon Prime;

Kirala - Satın Al

Apple TvGoogle Play;