Kaliteli Fantastik ve Bilim-Kurgu Dizileri

Ortalıkta çok fazla bilim kurgu ve fantastik dizi olsa da bunların kalitelileri oldukça az. Kalitesizleri de bozuk yemek tadı bırakıyor ağızda. Bizim seçtiğimiz 10+1 dizi şu şekilde.

Game of Thrones ( Game of Thrones )
imdb logo9.3tmdb logo84

1) Game of Thrones

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok...


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTv;

Kirala - Satın Al

;
Westworld ( Batı Dünyası )
imdb logo8.6tmdb logo81

2) Batı Dünyası

İki konuk ileri teknolojinin kullanıldığı bir eğlence parkında Vahşi Batı macerasına çıkar. Parktaki insanlar robottur ve park Roma, Vahşi Batı ve Ortaçağ dönemlerine benzetilerek sahici bir hayat yaratmak amacıyla tasarlanmıştır. Merkezi bilgisayar sistemi bozulunca robotlar zincirlerini koparır ve parkın iki konuğu robot bir silahşör tarafından takip edildiklerini fark eder.West World ya da Batı Dünyası, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun geleceğiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

BluTv;

Kirala - Satın Al

;
The Boys ( The Boys )
imdb logo8.7tmdb logo84

3) The Boys

The Boys; ünlüler kadar popüler, politikacılar kadar etkili ve sonsuz saygı gören süper kahramanlar süper güçlerini kötüye kullandığında ne olduğunu alaya alıyor. Bir kahramanlık macerasına atılırken, süper güçlülerLe güçsüzlerin kapışmasını izliyoruz. (Dizi 18 yaş ve üzeri için uygundur)


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

;
The Mandalorian ( Mandaloryalı )
imdb logo8.8tmdb logo85

4) The mandalorian

The Mandalorian, tek başına savaş veren biridir. Bulunduğu yer Yeni Galaktik Cumhuriyet'in kontrol edemediği bir bölgededir. The Mandalorian'ın yolu Cara Dune ile kesişir. Cara Dune, Cumhuriyet'e bağlı olan askerlerden biri olarak biliniyor. Cara, yolu The Mandalorian ile kesiştiği zaman, bulunduğu yere alışmaya çalışmakla meşguldür. The Mandalorian'ın görevi, kafa avcısının verdiği görevi yerine getirmektir.


Black Mirror ( Black Mirror )
imdb logo8.8tmdb logo83

5) Black Mirror

3 bölümden oluşan bir mini dizi. İngiliz yapımı olan bu dizinin her üç bölümü farklı bir hikayeyi, farklı oyuncularla ve farklı yönetmenlerle anlatıyor. Farklı gerçekliklerin ve şimdiye kadar hiç düşünmediğimiz açmazların olduğu bir dünya yaratıyor. Gerçeklerden çok da uzakta olmayan bir gerçeküstü dünya bu. Seçimler ve özgürlükler gerçekten de sınırları zorlayacak cinsten.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Netflix;

Kirala - Satın Al

;
The Witcher ( The Witcher )
imdb logo8.2tmdb logo81

6) The Witcher

Dünyaca ünlü kitap dizisinden uyarlanan The Witcher destansı bir ailenin epik öyküsünü konu alıyor. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların yaratıklardan bile daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu güçlü bir büyücü ve tehlikeli bir sırra sahip genç bir prensesle karşılaştırır.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Netflix;

Kirala - Satın Al

;
Star Trek: Picard ( Star Trek: Picard )
imdb logo7.5tmdb logo73

7) Star Trek: Picard

Dizide, ikonik Captain Jean-Luc Picard karakteri, yeniden ekrana gelmeye hazırlanıyor. Dizi, Star Trek: The Next Generation'da ve dört farklı Star Trek filminde görünen Picard karakterinin hikayesini takip edecek.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

;
Devs ( Devs )
imdb logo7.7tmdb logo74

8) Devs

Bir bilgisayar mühendisi, çalıştığı şirketin gizli gelişim bölümünü araştırmaya başlar. Çünkü erkek arkadaşının ortadan kaybolmasında bu bölümün parmağı olduğunu düşünüyordur.


The Expanse ( The Expanse )
imdb logo8.5tmdb logo79

9) The Expanse

Günümüzden 200 yıl sonrası... Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

;
The Man in the High Castle ( Yüksek Şatodaki Adam )
imdb logo8tmdb logo75

10) Yüksek Şatodaki Adam

Philip K. Dickin 1961 yılında yayınlanan aynı isimli kitabından esinlenerek yapılacak dizidir. Kitapta Alman ve Japonların ikinci dünya savaşını kazandığı bir dünya kurgulanmıştır. SSCB dağıtılarak yok edilmiştir. Dünyada Almanya ve Japonya arasında soğuk savaş başlar. Hitler'in yerine gelen Bormann Ay, Venüs ve Mars'ta koloniler kurdurur. (Dizi içeriği 16 yaş ve üzeri için uygundur)


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

;
Good Omens ( Good Omens )
imdb logo8.1tmdb logo81

11) Good Omens

Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu dizide, cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor.


Nerede(n) izlenir ?

Abonelik

Amazon Prime;

Kirala - Satın Al

;